facebook twitter

GÖZ HAKKINDA...

GÖZ TESTİ

Renk Körlüğü Testi

En yaygın biçimi koni hücrelerdeki bir rahatsızlıktan kaynaklanan kırmızı-yeşil renk körlüğüdür. Böyle kişiler yeşil bir tabağın içine konulan çilekleri tabağın rengi ile hemen hemen aynı görürler. Renk körlüğü daha çok erkeklerde rastlanır. Her 12 erkekten biri renk körüdür. Bu oran kadınlarda ancak 200'de bir olmaktadır. Yandaki resimlere dikkatlice bakın ve içindekileri okumaya çalışın. Eğer okuyamıyorsanız gözünüzü muayene ettirin.


Yukarıda görülen Numaralar sırası ile 9 - 17 - 50 - 18 - 30

 


Yukarıda görülen Numaralar sırası ile 12 - 5 - 45 - 57 - 35 - 16

 


 

Görme Testi


800 x 600 Çözünürlükte Bir Metre Uzaklıktan Test Edebilirsiniz

 


 

Diğer Testler

Gözlerimiz sağlığımız konusunda bize çok önemli ipuçları verir. Herhangi bir rahatsızlık hissetmeyi beklemeden periyodik göz kontrol muayenesi yaptırmamız, ileride tedavisi güçleşecek hatta imkansızlaşacak bir çok göz hastalığının kolayca tedavi edilebilmesini sağlayacaktır. Bununla beraber, gözlerimizde oluşan bazı sorunlar kimi zaman vücudumuzdaki çok önemli hastalıkların da habercisi olabilirler. Bu nedenle, lütfen gözlerinize kulak verin ve şikayetiniz olsa da olmasa da en az yılda bir kez göz kontrol muayenesi yaptırınız !!!

Aşağıdaki şekle 50 cm'den bir gözünüzü kapatarak baktığınızda görmekte zorlanıyorsanız görme probleminiz olabilir !!!

 

AMSLER GİRD TESTİ

Yukarıdaki sekle baktığınızda cizgilerde eğilme, yamuklaşma, yada karelerde bozulmalar varsa muayene olmanız gerekmektedir !!!

Adres: Cumhuriyet Caddesi Öğretmenevi Karşısı No: 183, KİLİS | Tel-Fax: (0348) 813 37 47 / (0348) 822 24 30

Copyright © 2014 | Tüm hakları saklıdır.